Laatste nieuws

Laatste nieuws

2018 Groot onderhoud orgel Eudokiakerk te Kampen

Geplaatst op 31 oktober, 2018 om 14:00

2018

Eudokiakerk vrijgemaakt gereformeerde kerk Kampen.

Het in 1965 door Bernard Pels & Zn. voor de Sint Lucaskerk te den Bosch gebouwde orgel werd in 1972 aangekocht door de gereformeerd vrijgemaakte kerk van Kampen.
Tot voor kort werd het instrument onderhouden door Pels & van Leeuwen b.v.
Na ruim 45 jaar waren een grote schoonmaakbeurt en herstelwerkzaamheden noodzakelijk.

Uit de ingediende offertes werd de N.N.O.C. gekozen om het werk uit te voeren.

Begin februari werd gestart met de volgende werkzaamheden:

  • Algehele schoonmaak van het pijpwerk en de inwendige onderdelen.Hiervoor werden alle pijpen uit het orgel genomen zodat alle onderdelen goed bereikbaar werden.
  • De pijpvoetpunten van het front en de binnenpijpen werden waar nodig vervangen wegens inzakken.
  • Hoeden van gedekten werden waar nodig voorzien van nieuwe afdichtingen en ontdaan van crèpeband dat het stemmen bemoeilijkte.
  • Belangrijk was het aanbrengen van een goede en veilige werkvloer achter het orgel.
  • Twee balgen en het tremulant stootbalgje werden opnieuw beleerd.
  • Los toetsbeleg werd vastgelijmd.
  • Bij het terugzetten van het pijpwerk werden aanspraak en toonsterkte gecorrigeerd zonder het klankbeeld als geheel te veranderen.

Eind februari 2018 werd het orgel schoon en gestemd opgeleverd.

Foto's: Maarten Oranje.


Foto van Janco Schout, overgenomen uit www.orgbase.nl



Ingezakte pijpvoet


windkanalen en mechanieken reinigen


Open plek na balgen demontage; registertractuur


Nieuwe loopplank in aanbouw


Mee naar Noordhorn voor nieuwe belering


Monteren van de nieuwe loopplank


Verontreinigde windlade


Nieuw beleerd weer terug


Voeten Octaaf 4


Nieuwe Loopplank, waarna de zijkanten worden voorzien van hekwerk

Categorieën: Geen

Plaats een reactie

Oeps!

Oops, you forgot something.

Oeps!

De woorden die je hebt ingetypt komen niet overeen met de opgegeven tekst. Probeer het nogmaals.

75 reacties

Antwoord ¥°¥Ã¥Á?rÓ?¥³¥Ô©`
14:47 op 21 januari, 2021 
Antwoord Swag Tent For Homeless
6:07 op 21 januari, 2021 
�?�?���`�??�`�?���� https://www.zhu555.com/article-a286461.html
Swag Tent For Homeless https://www.gotocamps.com/swag-tent-for-homeless/
Antwoord ¥¬¥¬¥ß¥é¥Î¥Þ¥Ë¥å¥¢©`¥ì48mm¥³¥Ô©`
20:13 op 20 januari, 2021 
������? http://www.spt-material.com/sex9105/
�����?�????�`��48mm���`�?`���?` https://www.zhu555.com/article-a289791.html
Antwoord ??????
16:29 op 20 januari, 2021 
Antwoord ¥·¥ã¥Í¥ëØ?²¼¥¹©`¥Ñ©`¥³¥Ô©`
20:38 op 19 januari, 2021 
Antwoord Glass Door Hardware Price
20:29 op 19 januari, 2021 
��?��?����?�?��?�?��?�� https://wj-group.co.uk/is-composite-decking-anti-slip/
Glass Door Hardware Price https://www.hiisupply.com/glass-door-hardware-price/
Antwoord Concealer Brush
14:53 op 19 januari, 2021 
Antwoord Black Elastic Ribbon
10:16 op 19 januari, 2021 
Antwoord ¥°¥Ã¥ÁÑ¥?ÎÎï
14:25 op 18 januari, 2021 
Antwoord ????????
8:50 op 18 januari, 2021 
Antwoord ±¾Îï¤Èͬ¤¸¥¿¥°¥Û¥¤¥ä©`?rÓ?¥³¥Ô©`
18:39 op 17 januari, 2021 
Canned Oranges Processing Machine https://www.jumpfruits.com/canned-oranges-processing-machine/
�?�����?`���� http://www.comune.cogoleto.ge.it/?q=page/tari
Antwoord Lng Storage
2:39 op 17 januari, 2021 
Antwoord ÔÚÏ߶ij¡ÓÎÏ·
12:33 op 16 januari, 2021 
����?�?���?`���� https://www.lacasettabio.it/ricette/ricette-con-legumi/falafel-fa
rina-ceci
���?��� https://www.xinda-elevator.com/sex/3161/
Antwoord °ÄÃŲ©¹·
10:06 op 16 januari, 2021 
Antwoord 301CI1190GRABB09
16:40 op 15 januari, 2021 
Guangzhou Baohua Auto Maintenance Equipment Trade Co., Ltd. https://www.supplybingo.com/guangzhou-baohua-auto-maintenance-equ
ipment-trade-co-ltd/
���?�?�????` https://www.zhu555.com/article-a279842.html
Antwoord «Ç«£«ª?«ë«Ô«¢«¹«³«Ô?éÐÕÞ«µ«¤«È
4:10 op 15 januari, 2021 
China Concrete Mixer Parts https://www.batchingplantchina.com/china-concrete-mixer-parts/
�?���?��?�?���?���?����� https://www.dermscan.com/nos-tests/sensoriel/
Antwoord Computer Glasses With Amber Lenses
12:09 op 14 januari, 2021 
�?��?�����?`���� https://www.toastmasters60.com/youth-leadership/
Computer Glasses With Amber Lenses Supplier https://www.kingway-optical.com/computer-glasses-with-amber-lense
s/
Antwoord Flexible Plastic Conduit Pipe Supplier
8:35 op 14 januari, 2021 
����?������??�?? https://www.zhu555.com/article-a281783.html
China Flexible Plastic Conduit Pipe https://www.weyer-electric.com/flexible-plastic-conduit-pipe/
Antwoord ¥Õ¥é¥ó¥¯¥ß¥å¥é©`?rÓ?¥³¥Ô©`
18:48 op 12 januari, 2021 
Pcb Layout Maker https://www.pcbreverse.com/pcb-layout-maker/
����?�?�?���?`??�� https://www.appconnect.in/divisions/