Laatste nieuws

Laatste nieuws

2018 Groot onderhoud orgel Eudokiakerk te Kampen

Geplaatst op 31 oktober, 2018 om 14:00

2018

Eudokiakerk vrijgemaakt gereformeerde kerk Kampen.

Het in 1965 door Bernard Pels & Zn. voor de Sint Lucaskerk te den Bosch gebouwde orgel werd in 1972 aangekocht door de gereformeerd vrijgemaakte kerk van Kampen.
Tot voor kort werd het instrument onderhouden door Pels & van Leeuwen b.v.
Na ruim 45 jaar waren een grote schoonmaakbeurt en herstelwerkzaamheden noodzakelijk.

Uit de ingediende offertes werd de N.N.O.C. gekozen om het werk uit te voeren.

Begin februari werd gestart met de volgende werkzaamheden:

  • Algehele schoonmaak van het pijpwerk en de inwendige onderdelen.Hiervoor werden alle pijpen uit het orgel genomen zodat alle onderdelen goed bereikbaar werden.
  • De pijpvoetpunten van het front en de binnenpijpen werden waar nodig vervangen wegens inzakken.
  • Hoeden van gedekten werden waar nodig voorzien van nieuwe afdichtingen en ontdaan van crèpeband dat het stemmen bemoeilijkte.
  • Belangrijk was het aanbrengen van een goede en veilige werkvloer achter het orgel.
  • Twee balgen en het tremulant stootbalgje werden opnieuw beleerd.
  • Los toetsbeleg werd vastgelijmd.
  • Bij het terugzetten van het pijpwerk werden aanspraak en toonsterkte gecorrigeerd zonder het klankbeeld als geheel te veranderen.

Eind februari 2018 werd het orgel schoon en gestemd opgeleverd.

Foto's: Maarten Oranje.


Foto van Janco Schout, overgenomen uit www.orgbase.nl



Ingezakte pijpvoet


windkanalen en mechanieken reinigen


Open plek na balgen demontage; registertractuur


Nieuwe loopplank in aanbouw


Mee naar Noordhorn voor nieuwe belering


Monteren van de nieuwe loopplank


Verontreinigde windlade


Nieuw beleerd weer terug


Voeten Octaaf 4


Nieuwe Loopplank, waarna de zijkanten worden voorzien van hekwerk

Categorieën: Geen

Plaats een reactie

Oeps!

Oops, you forgot something.

Oeps!

De woorden die je hebt ingetypt komen niet overeen met de opgegeven tekst. Probeer het nogmaals.

278 reacties

Antwoord Kunshan Jiahe Filter Technology Co., Ltd.
0:01 op 11 april, 2021 
N��?�����?`�?��???���?` http://yaposhka-kurgan.ru/cache/
Kunshan Jiahe Filter Technology Co., Ltd. https://www.supplyini.com/kunshan-jiahe-filter-technology-co-ltd/
Antwoord ¥Õ¥§¥ó¥Ç¥£Ñ¥¥³¥Ô©`
15:50 op 10 april, 2021 
Featured Products https://www.lisenwpc.com/featured-products/
�?`�?�`?���?`���� https://sajurs.by/sites/
Antwoord N¼?Æ·¥ê¥·¥ã©`¥ë¥ß¥ë?rÓ?¥³¥Ô©`
13:56 op 10 april, 2021 
Rigid Printed Circuit Board https://www.knpcba.com/rigid-printed-circuit-board/
N��?�?��`��?�r?���?` http://tipsolahraga.com/wp-includes/js/
Antwoord ¥°¥Ã¥Á¥±©`¥¹¥³¥Ô©`¼¤°²
11:25 op 10 april, 2021 
Injection Molding Machin For Eva https://www.gtmsmart.com/injection-molding-machin-for-eva/
����?����?������`�?`���?`??�� https://ria82.ru/sites/
Antwoord «Þ«¤«±«ë«³?«¹«Ð«Ã«°«³«Ô?éÐÕÞ«µ«¤«È
1:40 op 10 april, 2021 
China Long Necklace Women https://www.cheersfashion.com/long-necklace-women/
�?��?���?iphone8��?�� https://uralmob.com/catalog/sistema-pitaniya/klapan-ogranicheniya
-davleniya-v-rampe-bosch-1-110-010-028
Antwoord N¼?Æ·¥í¥¨¥Ù¥Ù¥ë¥È¥³¥Ô©`
17:52 op 9 april, 2021 
Electrical Feeder Cable Supplier https://www.fhdtcable.com/electrical-feeder-cable/
�?����`��?���?` https://www.esthergarcianavarro.com/ca/inici/
Antwoord Cabinet From One Sheet Of Plywood
15:49 op 9 april, 2021 
����?�?�?���`�?`���?`??�� https://www.stcrim.com/avtolin-ego-tekhnicheskie-kharakteristiki-
i-svoistva
Cabinet From One Sheet Of Plywood https://www.cn-plywood.com/cabinet-from-one-sheet-of-plywood/
Antwoord ¥«¥ë¥Æ¥£¥¨¥Í¥Ã¥¯¥ì¥¹¥³¥Ô©`¼¤°²
11:16 op 9 april, 2021 
Oscillating Misting Fan Outdoor https://www.zjmistfan.com/oscillating-misting-fan-outdoor/
����?��?` https://www.esa-sec.de/city-streifen
Antwoord Conveyor Chute Liner
14:35 op 8 april, 2021 
����??�`�����?`??�� https://www.lachabetaine.be/
Conveyor Chute Liner https://www.wodonplate.com/conveyor-chute-liner/
Antwoord Chinese Herbal Cream
19:09 op 7 april, 2021 
�����?`�???����� https://bkd.surakarta.go.id/downloader
Chinese Herbal Cream https://www.sosunmedical.com/chinese-herbal-cream/
Antwoord ¥ß¥å¥¦¥ß¥å¥¦Ø?²¼¥³¥Ô©`¼¤°²
11:30 op 7 april, 2021 
Aluminum Links https://www.bunbearings.com/aluminum-links/
iphone11�?��?��`���?��?��?` https://hclhealthcare.in/specialties-and-services/diabetes/
Antwoord ¥³©`¥ÁØ?²¼¥³¥Ô©`¹úÄÚ°kËÍ
9:34 op 7 april, 2021 
Brass Water Temperature Control Valve https://www.chinatfvalve.com/brass-water-temperature-control-valv
e/
�?����`�?�?`�?�`�?`���?`?�?� http://www.vtour-spb.ru/tury_v_adler_iz_sankt_peterburga_s_perele
tom
Antwoord ¥³¥Ô©`¥Ö¥é¥ó¥ÉÔV¤¨¤ë
13:56 op 6 april, 2021 
Hopper Machine Price https://www.supplybingo.com/hopper-machine-price/
���?������`�?���`��?���?`���?k�� https://2121212.ru/
Antwoord ¥¹©`¥Ñ©`¥³¥Ô©`¥Ö¥é¥ó¥Én¼?ͨØ???éTµê
17:17 op 5 april, 2021 
Digital Printed Shoulder Computer Backpack https://www.ssdmyzk.com/digital-printed-shoulder-computer-backpac
k/
��?�|�?�����?�?�?���?` https://www.prodrain.co.uk/
Antwoord ¥·¥ã¥Í¥ë¥Ô¥¢¥¹¥³¥Ô©`¹úÄÚ°kËÍ
15:25 op 5 april, 2021 
Solid Decking https://www.lisenwpc.com/solid-decking/
�?����`��?�?��?��?`���� https://www.odier-excursions.ch/vehicule-societe-transport-genevo
ise-5.html
Antwoord Ear Muffs For Sound Supplier
7:12 op 5 april, 2021 
���`�?`���?`�?��?������� https://sajurs.by/torgovye-stellazhi
Ear Muffs For Sound Supplier https://www.limengmedical.com/ear-muffs-for-sound/
Antwoord 800 Butt Welding Machine
20:00 op 4 april, 2021 
��?�|�?`�?�`?���?` https://alanterna.it/it/lantica-kaulon
800 Butt Welding Machine https://www.buttfusionwelder.com/800-butt-welding-machine/
Antwoord 440c Sus316 Stainless Steel Ball
7:28 op 4 april, 2021 
���???��?���?` https://www.stcrim.com/fasadnaya-plitka
440c Sus316 Stainless Steel Ball https://www.chinabearingball.com/440c-sus316-stainless-steel-ball
/
Antwoord Black Hexagon Floor Tile
23:15 op 3 april, 2021 
Antwoord Baby Print Fabric
21:36 op 3 april, 2021 
N��?����?�?���?` https://domelectrik.ru/tehnika
Baby Print Fabric https://www.kuanyangtex.com/baby-print-fabric/